GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Drewniany domek letniskowy – Twoja przystań do odpoczynku

Drewniany domek letniskowy – Twoja przystań do odpoczynku

Mój jest ten kawałek podłogi. Tekst popularnej piosenki pasuje nie tylko do naszego miejsca zamieszkania, ale też może kojarzyć się ze strefą odpoczynku. Po zapracowanym tygodniu szukamy sposobu na relaks i regenerację siły. Regularne wyjazdy do hoteli lub apartamentów mogą z czasem stać się bardzo kosztowne. Dlatego część osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Sposobem na to są drewniane domki letniskowe. Można postawić je nawet na niewielkiej działce i cieszyć się spokojnymi chwilami wśród natury.

Domki drewniane — sposób na całoroczny relaks

Naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą mieć swoją przystań, wychodzą producenci gotowych domków drewnianych. Jeśli zdecydujemy się na niewielki metraż, nieprzekraczający 35 m będzie można rozpocząć pracę bez pozwolenia na budowę. Tak mała powierzchnia domku jest akceptowana w prawie budowlanym. Taka konstrukcja może zostać postawiona na działce rekreacyjnej lub każdym innym należącym do nas miejscu. Firma, której zlecamy pracę, przygotowuje według ustalonego projektu konstrukcję, która jest następnie montowana na miejscu. Producent domków letniskowych, może zaproponować nam szereg dogodnych rozwiązań. 

Wybrany przez nas domek rekreacyjny, może zawierać niewielki zadaszony tarasy, który pozwoli spędzać czas na świeżym powietrzu. Nawet tak mała powierzchnia pozwoli na zaplanowanie dwóch sypialni. Można wydzielić pokój dzienny i osobne pomieszczenie dla odwiedzających nas gości. Komfortowy wypoczynek przy ergonomiczne urządzonym wnętrzu nie powinien stanowić problemu. 

Domki letniskowe do samodzielnego montażu

Jeśli wystarczy nam bardzo prosta konstrukcja lub mamy smykałkę budowniczego można pokusić się też o zakup niewielkie domku do samodzielnego montażu. Praktycznie każdy producent domków letniskowych posiada w ofercie konstrukcje, które dostarcza do klienta, a on samodzielnie zajmuje się złączeniem poszczególnych elementów. Taka zabudowa może stanowić zarówno mały domek mieszkalny, jak i funkcjonować jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Czasami na działce rekreacyjnej jest potrzebna przestrzeń do przechowywania szeregu przydatnych przedmiotów. Dobrym rozwiązaniem będą w tym przypadku domki narzędziowe. 

Dlaczego domki drewniane to dobra inwestycja?

Domki letniskowe drewniane budzą czasami obawy, czy materiały, z których są one wykonane, będą wystarczająco wytrzymałe. Jeśli sięgniemy pamięcią do czasów historycznych, drewno było przez wieki podstawowym budulcem. Nadal jest wykorzystywane w niektórych regionach, gdzie tradycyjne cegły nie są tak dostępne. Odpowiednio zaimpregnowane będzie służyć długie lata. Drewniane domy letniskowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane, jako obiekty całoroczne. Zastosowanie wewnątrz ogrzewania jest w naszych warunkach klimatycznych zazwyczaj wystarczające, aby zapewnić komfortową temperaturę. 

Drewno z jednej strony samo sugeruje bardzo naturalny sposób wykończenia dla domku, jednak nie jest też żadnym ograniczeniem dla przyjęcia innej koncepcji. Wykańczając wnętrze, można postawić zarówno na podkreślenie rustykalnego charakteru swojego siedliska, jak i zdecydować się na minimalizm w skandynawskim stylu. Domek drewniany to niezwykle wdzięczny temat do aranżacji. Niepozorny i mały budynek może stać się ulubioną przestrzenią do ładowania baterii. Elementy takie jak przestronny taras, umieszczony na zewnątrz grill będą zachęcać do długiego biesiadowania w spokojne atmosferze. Warto mieć swój kawałek drewnianej podłogi. 

Udostępnij