GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Gdzie kupić dekoracyjne rośliny na święta za nieduże pieniądze?

Gdzie kupić dekoracyjne rośliny na święta za nieduże pieniądze?

Święta coraz bliżej, dlatego warto już dzisiaj zastanowić się nad zakupem dekoracyjnych roślin, które ożywią wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli lubisz zapach małych cyprysów, a widok tzw. gwiazdy betlejemskiej budzi w Tobie miłe wspomnienia, to czytaj dalej!

Tanio i efektownie, czyli giełda kwiatowa w akcji

Ceny w kwiaciarniach i w centrach ogrodniczych potrafią powalić każdego. Niestety z roku na rok jest coraz drożej, a rosnące koszty życia sprawiają, że wszyscy muszą szukać oszczędności. Nie rezygnuj jednak z cudownego, świątecznego klimatu i po typowo gwiazdkowe rośliny wybierz się na giełdę kwiatową. Pod tym adresem internetowym https://www.elizowka.pl/oferta/gielda-kwiaty zapoznasz się z ofertą kwiatów ciętych, jednak na terenie tej lubelskiej giełdy kupisz także doniczkowe rośliny takie jak wspomniane wcześniej cyprysy, poinsecje czy małe świerki. Zakupy w takim miejscu pozwolą się zaopatrzyć nie tylko restauracjom, hotelom i innym firmom, które przygotowują świąteczne dekoracje, ale także osobom prywatnym. Duży wybór oraz ceny znacznie niższe niż w punktach detalicznych pozwolą Ci pięknie ozdobić dom.

Pomysły na dekoracje rodem z giełdy kwiatowej

Giełda kwiatowa da Ci ogromne możliwości, jeśli chodzi o zrobienie świątecznych aranżacji. Możesz oczywiście postawić na absolutną klasykę w postaci czerwonych gwiazd betlejemskich, jednak taką roślinę w prosty sposób nieco podkręcisz, dodając sznur małych lampek na baterie. Doniczki niewielkich cyprysów możesz otulić jutową tkaniną, którą przepasasz wstążkami. Chcąc jednak zaszaleć z dekoracjami, wybierz delikatne, białe kwiaty w doniczkach. Mogą to być np. fiołki alpejskie, azalie lub dostojne storczyki, które udekorujesz mchem i drobnymi światełkami lub owiniesz białą włókniną. Do tego wystarczy kilka prostych świec w jasnym odcieniu oraz gałązki świerku w okazałym wazonie. Taka zimowa aranżacja będzie prezentować się perfekcyjnie nie tylko w święta, ale i przez całą zimę. W ten prosty sposób wyczarujesz iście gwiazdkową atmosferę, nie wydając na dekoracje wielkich pieniędzy.

W święta każdy chce poczuć wyjątkowy klimat i choć raz nie martwić się o pieniądze. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest wizyta na giełdzie kwiatowej, gdzie kupisz piękne rośliny w okazyjnych cenach. Pamiętaj jednak, że giełda dobrze sprawdzi się także w innych sytuacjach. Urodziny, chrzciny, a nawet wesele wspaniale udekorujesz samodzielnie, a wszystkie niezbędne do tego kwiaty cięte znajdziesz w jednym miejscu. 

Udostępnij