Jak kreatywnie można wykorzystać taśmy led?

Jak kreatywnie można wykorzystać taśmy led?

Na rynku mamy obecnie bardzo duży wybór różnorodnych diod LED. Są bardzo łatwe w montażu i równocześnie bardzo atrakcyjne wizualnie. Taśmy led pozwalają każdemu na realizację wielu ciekawych pomysłów na oświetlenie domu i różnych elementów wyposażenia. Szeroka gama dostępnych kolorów i kształtów sprawia, że są jednymi z najpopularniejszych elementów oświetleniowych. Taśmy LED potrafią każdej przestrzeni nadać niezwykłego nastroju.

  • Dlaczego lubimy oświetlenie ledowe?
  • Taśmy led – jak możemy je kreatywnie wykorzystać?

Taśma led to świetny sposób na wzbogacenie wyglądu wielu przedmiotów i miejsc w naszym codziennym otoczeniu.  

Dlaczego lubimy oświetlenie ledowe?

Co sprawia, że tak wiele osób lubi oświetlenie ledowe? Pierwszy powód to ich niezwykła wszechstronność. Drugi to ich bardzo szeroka konfigurowalność. Oświetlenie led jest bardzo łatwe w montażu i pasuje praktycznie do wszystkich miejsc (oczywiście znajdując się w pobliżu gniazdka elektrycznego i powierzchni, do których można je przyczepić). Te wszystkie rzeczy sprawiają, że taśmy led są znakomitym sposobem na realizację wielu ciekawych pomysłów na oświetlenie w pomieszczeniach i miejscach, o których od dawna marzyliśmy, ale nie mogliśmy zbyt wiele zdziałać z uwagi na to, że nie pozwalały na to konwencjonalne metody – https://sklep.neonica.pl/tasmy-led.

Dzięki szerokiej ofercie, dostępnej na https://sklep.neonica.pl/tasmy-led, znajdziesz jakościowe taśmy LED, listwy LED oraz paski LED, dzięki którym zrealizujesz swoje najciekawsze pomysły.

Taśmy led – jak możemy je kreatywnie wykorzystać?

Pomysłów na kreatywne wykorzystanie taśmy led jest bardzo dużo. Możemy ją użyć np. do:

Ozdobienia luster

Podświetlanie luster za pomocą taśm może zapewnić subtelny blask, ale też równomierny poziom oświetlenia i ograniczyć cienie co sprawi, że podczas przeglądania się w lustrze możemy podziwiać najlepszą wersję naszego odbicia.

Obramowania zdjęć

Dzięki dodaniu pasków z tyłu istniejącej ramy lub dzięki tworzeniu własnej np. z pleksiglasu, możemy oprawiać fotografie, a nawet obrazy. Dzięki temu będą jeszcze bardziej się wyróżniać na tle innych elementów wyposażenia naszego pokoju. Warto też dodać, że diody LED nie emitują ciepła, i dlatego możemy z nich bezpiecznie korzystać w trakcie doświetlenia wszystkich elementów.

Ozdobienie brzegów wanny

Dzięki użyciu taśm led w łazience, możemy uzyskać bardzo miłą dla oka, relaksującą atmosferę. W końcu barwa światła nadaje pomieszczeniu pożądany przez nas nastrój.

Ozdobienia schodów

Taśma led może być również dodana do schodów. Istnieje na to wiele sposobów, a jednym z najpopularniejszych jest umieszczenie ich pod balustradą. Takie rozwiązanie to nie tylko wzbogacenie walorów estetycznych, ale także ułatwienie przy nocnym korzystaniu ze schodów.

Ozdobienie szafek

Taśmy ledowe pod i w szafkach kuchennych lub łazienkowych mogą odczuwalnie wzbogacić wygląd danego pomieszczenia.

Stosowanie zewnętrzne

Taśmy led możemy także zastosować wokół domu, na werandzie i w ogrodzie. Możemy je umieścić w dowolnie wybranym przez nas miejscu (zakładając, że w pobliżu znajduje się gniazdko). Fajny efekt uzyskamy np. stosując je na balustradach. Musimy jednak upewnić się, czy nasze taśmy led są odpowiednio dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. W końcu mogą być narażone na kurz i wilgoć.

Umieszczanie pasków z tyłu ekranu telewizora lub komputera

Takie rozwiązanie może pomóc złagodzić nasze zmęczone oczy dzięki kompensacji jasności.

Ozdabianie sufitów

Listwy sufitowe to często wykorzystywany pomysł na instalację pasków. To niedrogi sposób na zwiększenie atrakcyjności naszego pokoju.

Powyżej podano zaledwie garść sposobów na kreatywne wykorzystanie oświetlenia led, a przecież zawsze warto szukać kolejnych rozwiązań pasujących do potrzeb użytkowników danego miejsca. Odwiedź https://sklep.neonica.pl/ i wybierz elementy, które wzbogacą wyglądem Twoją przestrzeń i przedmioty codziennego użytku.

Udostępnij

Dodaj komentarz