Jak odpowiednio dobrać żaluzje? Wrocław i okolice

Przed osłonami okiennymi stawia się sporo wymagań, związanych głównie z ochroną przed nadmiernym oddziaływaniem słońca oraz wysoką temperaturą. Ważna jest też kwestia estetyki. Żaluzje powinny się cechować się niezawodnym działaniem, jak i atrakcyjnym wyglądem. Warto również zwrócić uwagę na prostotę obsługi oraz konserwacji. Czy powyższe kryteria spełniają jakiekolwiek żaluzje? Wrocław i Dolny Śląsk mogą postawić na więcej niż jedno rozwiązanie.

Bambusowe żaluzje poziome – Wrocławianie wybierają elegancję

Osłony przeciwsłoneczne, stworzone z bambusa, to interesująca alternatywa dla żaluzji z materiałów syntetycznych. Bambus doskonale współgra z aranżacjami, opierającymi się o surowce naturalne. Szczególną popularnością cieszy się zwłaszcza połączenie z drewnem. Co ważne, stosowane obecnie technologie produkcji umożliwiają precyzyjne dopasowanie osłon okiennych do koloru mebli. Żaluzje bambusowe mogą być barwione na rozmaite odcienie, dzięki czemu doskonale współgrają z naturalnym kolorem najpopularniejszych drzew.

Aby spełnić oczekiwania Klienta, żaluzje poziome występują zarówno w wersji wyposażonej w napęd elektryczny, jak i w sterowanie ręczne. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom oraz samej instalacji, całość konstrukcji została doposażona w mechanizm samohamujący. Dzięki jego zastosowaniu, konstrukcja nie będzie narażona na nadmierne przeciążenia, co przedłuży jej żywotność.

Aluminiowe żaluzje – Wrocław stawia na klasykę

Źródło: Okna PCV Wrocław – Rolety, żaluzje, plisy, markizy | Oknakonieczny.pl

Aluminiowe żaluzje to od lat jedna z najpopularniejszych form ochrony przed palącym słońcem. Cechują się prostym i intuicyjnym montażem oraz występuje w każdym rozmiarze. Podobnie jak w przypadku żaluzji z surowców naturalnych, mieszkańcy zyskują pełną dowolność w zakresie korygowania kąta nachylenia lameli oraz podnoszenia konstrukcji do oczekiwanego poziomu. Funkcje te sprawiają, że sterowanie dopływem światła jest intuicyjne i wygodne. Pozwala również uniknąć nadmiernego nagrzewania pomieszczenia oraz zapewnia prywatność.

Aluminiowe żaluzje poziome cechują się także licznymi zaletami, wynikającymi ze specyfiki zastosowanego materiału. W przeciwieństwie do produktów, opartych o surowce naturalne, nie są wrażliwe na wilgoć. Nie podlegają również odbarwieniom, związanym ze szkodliwym wpływem promieni UV. Ich surowa, prosta forma doskonale współgra z wieloma stylami aranżacji wnętrz, takimi jak loftowy czy nowoczesny.

Niezależnie od regionu Polski, niemal każdy posiadacz nasłonecznionego domu powinien zainwestować w żaluzje poziome. Wrocław nie stanowi pod tym względem wyjątku. Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najcieplejszych regionów w Polsce. Inwestycja w żaluzje poziome pozwala ograniczyć szkodliwy wpływ promieni słonecznych oraz zredukować koszty, związane ze schładzaniem pomieszczeń. Zapoznaj się z ofertą firmy Okna Konieczny i wybierz odpowiednie żaluzje – Wrocław to dobre miejsce na taką inwestycję.

Znajdziesz nas we Wrocławiu, Sieradzu i Łodzi lub na naszej stronie: www.OknaKonieczny.pl

Dodaj komentarz