Jak zaaranżować łazienkę?

Mimo że w łazience nie spędzamy tak dużo czasu jak w innych pomieszczeniach w naszym domu– sypialni, salonie czy kuchni, nie można o niej zapominać podczas planowania wystroju mieszkania. Łazienka jest przecież integralną częścią naszego domu, dlatego też powinna nie odbiegać stylem od reszty. Ponadto, łazienka jest codziennie narażona na kontakt z wodą i wilgocią, dlatego też powinna być jak najbardziej funkcjonalna, tak, by jak najlepiej służyła mieszkańcom. No dobrze. Na co więc się zdecydować przy jej aranżacji? Na początek przyjrzyjmy się płytkom ceramicznym, które warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. 

Płytki ceramiczne imitujące beton – industrialny charakter

Niezwykle modne rozwiązanie, hit ostatnich sezonów! Gres imitujący beton nada łazience ciekawego, industrialnego charakteru. Możesz zdecydować się na położenie płytek ceramicznych imitujących beton tylko na podłodze i połączyć je z białymi kafelkami na ścianach, by postawić na ciekawy kontrast. A może wolisz wybrać monochromatyczność i położyć płytki ceramiczne imitujące beton na całej powierzchni łazienki – zarówno na podłodze, jak i na ścianach? Wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich preferencji. My gwarantujemy jedno. W obu przypadkach Twoja łazienka będzie wyglądać fenomenalnie i niezwykle stylowo. A do tego szalenie modnie!

Płytki ceramiczne imitujące marmur – szyk i elegancja

Marmur jest niezwykle drogim i szlachetnym materiałem, na którego kupno mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni, ci najbogatsi. Na szczęści istnieje rozwiązanie, które jest dostępne do zdecydowanie szerszej rzeszy odbiorców – płytki ceramiczne, które do złudzenia przypominają szlachetny kruszec, jakim jest marmur. Postaw na styl i elegancję wybierając płytki imitujące marmur do własnej łazienki. Rozwiązanie to sprawi, że Twoja łazienka zalśni elegancją. 

Płytki ceramiczne imitujące drewno – ocieplenie wnętrza

Chcesz nieco ocieplić wnętrze Twojej łazienki? Łazienka to w końcu pomieszczenie, które zazwyczaj wygląda dość chłodno i monochromatycznie? Wybierz płytki ceramiczne imitujące drewno – możesz wybrać spośród szerokiej oferty rodzajów drewna, które to płytki imitują. Od klasycznego dębu, przez elegancki orzech aż po egzotyczne merbau. Każde z nich sprawdzi się idealnie, oczywiście w zależności od efektu końcowego, który planujesz osiągnąć.

No dobrze, pierwszy etap urządzania łazienki mamy za sobą, płytki ceramiczne wybrane. Co dalej? Oczywiście musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy w naszej łazience wolimy postawić wannę czy też prysznic. Co cenimy bardziej – funkcjonalność i prostotę? A może nie możemy obyć się bez długich i relaksujących kąpieli z olejkami aromatycznymi, świecą i książką, które dają przyjemne ukojenie po ciężkim dniu?  Oczywiście w grę wchodzi tu także ilość miejsca, którą dysponujemy. Czy jesteśmy w stanie pozwolić sobie na wstawienie wanny, która oczywiście zajmuje dużo więcej miejsca niż prysznic? Oczywiście w przypadku dużych, przestronnych łazienek nawet zdecydowanie się na oba te rozwiązania wchodzi w grę. W przypadku małych łazienek, najlepiej będzie postawić kabinę prysznicową.

Niemałym wyzwaniem może okazać się też wybór umywalki. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje – i nie mówimy tu wcale jedynie o kwestii czy umywalka ma być prostokątna czy też owalna. W dzisiejszych czasach dostępne są także designerskie umywalki przypominające misy. Nie musimy też decydować się koniecznie na umywalkę w kolorze białym. Do wyboru mamy także umywalki czarne, a nawet złote czy metaliczne. Pamiętajmy jednak, by nie kierować się jedynie wyglądem. Nasza umywalka poza efektownością ma być przecież także funkcjonalna. 

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie. Mimo że nie spędzamy w niej tak dużo czasu jak w innych częściach domu, nie powinniśmy jej zaniedbywać. Łazienka, tak jak każde inne pomieszczenie, powinna oddawać charakter i gust właściciela. A wybór jest naprawdę spory. Wybierając łazienkę musimy myśleć nie tylko o ceramicznych płytkach podłogowych i ściennych, ale także o designie naszej wanny czy umywalki. Każdy detal ma bowiem znaczenie.  

Artykuł powstał przy współpracy z www.iglazura24.pl – płytki ceramiczne

Dodaj komentarz