Jakie rolety wybrać, aby stworzyć energooszczędny dom?

Jakie rolety wybrać, aby stworzyć energooszczędny dom?

Wiele osób tworząc dom pasywny (energooszczędny), skupia się wyłącznie na doskonałej jakości okien. Warto jednak nie zapominać o roletach, które poprawiają funkcję izolacyjną budynku. Na jakie rolety zewnętrzne warto się więc zdecydować?

Dlaczego warto wybrać energooszczędne rolety zewnętrzne?

Rolety zwykle kojarzą nam się wyłącznie z możliwością regulowania stopnia nasłonecznienia pomieszczeń. Nie jest to jednak jedyna funkcja tych elementów. Jeśli zdecydowałeś się na energooszczędne rolety, Warszawa jest miastem, w którym znajdziesz kilku czołowych producentów najnowocześniejszych rozwiązań.

Dzięki ich wysokiej jakości roletom:

  • zwiększysz właściwości izolacyjne budynku,
  • zadbasz o bezpieczeństwo domowników (lub pracowników w przypadku budynku przedsiębiorstwa),
  • zwiększysz funkcjonalność.

Warto pomyśleć o roletach elektrycznych, które zdecydowanie podnoszą komfort codziennego życia. Można nimi sterować za pomocą wielu urządzeń – nie tylko pilota, ale również telefonu, tabletu czy zegarka. 

Dom pasywny cechuje duża liczba przeszkleń. Choć przynoszą one ogromne korzyści, nie możemy zapominać, że w upalne dni, spędzanie czasu w takich pomieszczeniach bez rolet graniczy z cudem. Możliwość precyzyjnego zarządzania naturalnym ciepłem i światłem słonecznym jest możliwa właśnie za sprawą odpowiednio dopasowanych rolet zewnętrznych. Jakie więc wybrać, by stworzyć energooszczędny dom na miarę naszych potrzeb?

Rolety zewnętrzne – rozwiązania do domu pasywnego

Do najczęściej wykorzystywanych rolet w energooszczędnym domach należą:

  • rolety solarne, które uniezależniają nas od konwencjonalnych źródeł energii; ich montaż jest bezinwazyjny.
  • rolety z funkcją żaluzji, które łączą w sobie zalety dwóch najpopularniejszych rozwiązań – żaluzji fasadowych i rolet antywłamaniowych,
  • rolety elektryczne z napędem hybrydowym, które jednorazowo pobierają moc wystarczającą aż na 10 cykli podnoszenia/opuszczania

Rolety zewnętrzne a termoizolacja

Wysokiej jakości rolety zewnętrzne posiadają doskonałe właściwości izolacyjne, które pozwalają skutecznie obniżyć koszty ogrzewania zimą, z kolei w lecie zapewniają idealną temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Jest to jeden z najszybszych i najlepszych sposobów na poprawę termoizolacji budynku. Ich dopracowana konstrukcja niweluje mostki termiczne, co w konsekwencji utrudnia ucieczkę ciepła z przestrzeni między oknem a zamkniętą roletą (właściwość tę docenimy szczególnie w chłodniejsze miesiące). Wyposażone w automatyczne systemy dają pełny komfort i wygodę użytkowania. 

Udostępnij