Mech dekoracyjny – we wnętrzach w jakim stylu się sprawdzi?

Mech dekoracyjny to hit wnętrzarski ostatnich lat. Wykorzystujemy go w łazienkach, salonach, sypialniach. Dzięki zieleni, wszystkie pomieszczenia sprawiają wrażenie czystszych i bardziej przytulnych, bez znaczenia, czy postawimy na mech chrobotek, czy może inny rodzaj mchowej dekoracji. Czy swój osobisty ogród wertykalny można stworzyć w każdym wnętrzu, czy może istnieją takie, w których nie sprawdzi się najlepiej? Do jakiego stylu wnętrzarskiego pasuje, a do jakiego niekoniecznie? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Czym charakteryzuje się mech dekoracyjny?

Być może mech dekoracyjny stał się w ostatnich latach tak modny ze względu na wszechobecną ekologię. Nie tylko coraz bardziej dbamy o naszą planetę przez eliminowanie plastiku, ale także produktów odzwierzęcych ze swojej diety. Nic więc dziwnego, że wnętrza naszych domów również stają się proekologiczne i energooszczędne – nawet te położone w dużych miastach! 

Mech dekoracyjny jest więc świetnym rozwiązaniem dla mieszczuchów, którzy chcą otaczać się naturą. Nie wymaga on bowiem podlewania, ponieważ wilgoć pobiera z powietrza, a swój spektakularny wygląd i zapach zachowuje przez okres od 5 do 15 lat! Dodatkowo, nie potrzebuje przycinania, ponieważ się nie rozrasta, nie lubi także światła – dużo bardziej docenia miejsca zacienione, bez ingerencji promieni słonecznych, które sprawiają, że blaknie. Mech dekoracyjny jest również idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu.

Czym charakteryzuje się mech dekoracyjny?

Mech dekoracyjny może nie wyglądać dobrze w każdym rodzaju pomieszczeń. Jeśli chcemy się na niego zdecydować, warto przeanalizować styl, w jakim jest lub będzie urządzone nasze mieszkanie. W jakich wnętrzach warto stworzyć ogród wertykalny?

Styl nowoczesny

Mech dekoracyjny świetnie komponuje się we wnętrzach w stylu nowoczesnym. Pasuje do szarości, szkła, betonu i innych rozwiązań, które często spotykamy właśnie w tego rodzaju pomieszczeniach. Stanowi świetne przełamanie surowości, dodaje ciepła i przykuwa wzrok. Mech zdecydowanie jest elementem charakterystycznym i rzucającym się w oczy, a co za tym idzie – jest również solistą. Dlatego najlepiej nie stosować go w stylu eklektycznym, nie mieszać z różnymi wzorami, kolorami i teksturami. Mech dekoracyjny najlepiej czuje się w świetle reflektorów – warto więc wysunąć go na pierwszy plan. We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym bez wątpienia jest to możliwe!

Styl skandynawski

Można zaryzykować również z umieszczeniem mchu dekoracyjnego we wnętrzu w stylu skandynawskim. Wszystko jednak zależy od palety kolorystycznej, w której obracają się dekoracje danego pomieszczenia. Z powodzeniem korzystajmy z mchu dekoracyjnego, jeśli nasz skandynawski pokój jest utrzymany w chłodnych barwach – chłodnym odcieniu drewna, szarościach, bieli. Wówczas mech dekoracyjny świetnie się w niego wkomponuje! Wygląda pięknie w połączeniu z sosnowym drewnem. Możemy powiesić go za telewizorem lub za kanapą, w dużej lub małej ramce.

Styl boho

Ponieważ styl boho kojarzy się głównie z wikliną i roślinnością, mech dekoracyjny świetnie wpasuje się we wnętrza urządzone w stylu boho. Zazwyczaj nie brakuje w nich roślin, dlatego mech świetnie wtopi się w tłum i dopełni przestrzeń. W pomieszczeniu boho często stosuje się roślinne kąty. Wówczas pas ściany przeznaczamy na stworzenie ogrodu wertykalnego i na jego tle stawiamy rośliny w różnych donicach, o różnych wysokościach. Efekt jest spektakularny!

Dodaj komentarz