Nowoczesna kolekcja łazienkowa LUA, która zachwyca designem i funkcjonalnością

Nowoczesna kolekcja łazienkowa LUA, która zachwyca designem i funkcjonalnością

Proponowana przez markę Laufen kolekcja LUA, która została stworzona przez wybitnego i niezwykle kreatywnego projektanta Toana Nguyena, staje się idealnym przykładem na to, jak komfortowa i jednocześnie dopracowana może okazać się starannie zaprojektowana przestrzeń łazienkowa. Proste, zaokrąglone kształty poszczególnych wyrobów ceramicznych sprawiają, że zyskują one wyjątkowy minimalistyczny wygląd, tworząc po połączeniu niezwykle spójną oraz funkcjonalną aranżację. Ponadto za sprawą przemyślanych rozwiązań zastosowanych w kolekcji LUA najbardziej intymne pomieszczenie, jakim jest łazienka, okazuje się idealnym miejscem do relaksu i do znalezienia chwili tylko dla siebie. Oprócz tego niewątpliwą zaletą całej kolekcji jest fakt, że może ona zostać wykorzystana zarówno w łazienkach prywatnych, jak i publicznych. Dlatego warto dowiedzieć się, czym jeszcze wyróżnia się nowoczesna kolekcja LUA i zdecydować, czy dobrze sprawdzi się również w naszych wnętrzach.

Minimalistyczne umywalki, które zapewniają komfort dbania o codzienną higienę

Niewątpliwą zaletą kolekcji LUA okazuje się możliwość zastosowania jej w łazienkach cechujących się różnym metrażem: godne uwagi rozwiązania znajdą zarówno inwestorzy poszukujący wyposażenia małej łazienki, jak i ci, którym zależy na przemyślanym zaaranżowaniu dużych łazienek lub wręcz pokoi kąpielowych. Warto między innymi zwrócić uwagę na umywalki, które występują w wielu przemyślanych wymiarach.
W łazienkach o mniejszej przestrzeni ciekawym rozwiązaniem będzie mała umywalka ścienna o szerokości wynoszącej 45 cm lub umywalka nablatowa o szerokości 50 cm. Z kolei z myślą o większych przestrzeniach w kolekcji LUA znajdują się również umywalki o szerokości mierzącej 80 oraz 100 cm, a także umywalki podwójne, które świetnie sprawdzają się w sytuacji, gdy z łazienki jednocześnie chcą skorzystać dwie osoby (na przykład podczas szykowania się do pracy).
Oprócz starannie zaprojektowanych umywalek w kolekcji LUA nie zabrakło również dedykowanych baterii, które wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych technologii wpływających na większą oszczędność wody i energii. Warto między innymi zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak funkcja Eco+ (ogranicznik temperatury), za sprawą której po ustawieniu baterii w pozycji centralnej uzyskuje się zimny strumień wody. Ponadto wspomniane baterie charakteryzują się smukłym, prostym wyglądem i w przypadku modeli umywalkowych występują w trzech wysokościach (standardowej, medium i wysokiej).

Komfortowa wanna z kolekcji LUA – łatwy sposób na stworzenie idealnej przestrzeni kąpielowej


Znajdująca się w kolekcji LUA wanna wolnostojąca za sprawą starannie zaprojektowanego kształtu oraz wykorzystania innowacyjnych materiałów pozwala na stworzenie niezwykle komfortowej przestrzeni kąpielowej, która pomoże domownikom w odprężeniu i w głębokim relaksie. Przemyślana szerokość wanny wynosząca 170 cm zapewnia wygodę podczas kąpieli i możliwość rozprostowania nóg. Z kolei wysokość mierząca 54 cm wpływa na bezpieczne i komfortowe wchodzenie oraz wychodzenie z wanny.

łazienka

Co więcej, na uwagę zasługuje również materiał kompozytowy Marbond®, z którego wykonano wannę LUA. Charakteryzuje się on wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które za sprawą gładkiej powierzchni wanny można łatwo usunąć bez konieczności stosowania środków czyszczących. Ponadto ważną cechą materiału staje się możliwość jego odnowy – w przypadku pojawienia się zarysowań czy ubytków wannę można łatwo poddać renowacji lub wykorzystać do tego specjalny zestaw naprawczy. Oprócz tego warto wspomnieć o przyjemnej fakturze wanny oraz o lepszej izolacji termicznej, która pozwala zmniejszyć zużycie wody oraz energii.

Starannie zaprojektowane miski WC o bezkołnierzowej konstrukcji

W kolekcji LUA nie zabrakło również nowoczesnych misek WC, które wyróżniają się bezkołnierzową konstrukcją zapobiegającą gromadzeniu się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń czy bakterii. Dzięki temu utrzymanie toalety w idealnej czystości staje się łatwym zadaniem i nie wymaga poświęcania zbyt wiele czasu na regularne porządki.

łazienka projekt

Warto wspomnieć, że miski WC podwieszane występują również w wersji compacto, która powstała z myślą o przemyślanym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni w mniejszych łazienkach. Ponadto w opisywanej kolekcji LUA pojawiają się także bidety, które swoim designem pasują do misek WC i które ułatwiają zadbanie o codzienną higienę.

Udostępnij