GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Nowoczesna sztukateria ścienna – sposób na stylowe wnętrze

Nowoczesna sztukateria ścienna – sposób na stylowe wnętrze

Urządzenie stylowego wnętrza nie zawsze wymaga stosowania tysiąca ozdób. Często najlepszy efekt możemy osiągnąć po prostu za pomocą detali. Dlatego też sztukateria ścienna oraz listwy sufitowe to doskonały sposób na stworzenie pięknej i gustownej przestrzeni. Sprawdźmy, jakie listwy ozdobne wybrać i dowiedzmy się, w jaki sposób wykorzystać je we wnętrzach. 

Sztukateria wewnętrzna — niezawodny element aranżacji wnętrz

Zastosowanie listew ściennych i sufitowych w domu, to doskonały sposób, na to, by stworzyć bardzo efektowną aranżację. Sklep internetowy Melagu oferuje duży wybór sztukaterii o wielu różnych kształtach, dzięki czemu każdy może dopasować ją do swoich preferencji oraz potrzeb. Wśród nich znajdziemy zarówno listwy dekoracyjne z licznymi frezowaniami, jak i sztukaterie bardzo minimalistyczne — idealne do nowoczesnych wnętrz. 

 Sztukateria wewnętrzna to element dekoracyjny, który daje naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Ma bowiem bardzo szerokie zastosowanie. Listew dekoracyjnych możemy użyć bowiem zarówno przy łączeniach sufitowych, jak i bezpośrednio na ścianie. Oczywiście dostępne są także listwy przypodłogowe. Taki zabieg niezwykle uszlachetnia wnętrze, sprawiając, że prezentuje się ono gustownie i bardzo modnie. Tym sposobem można nadać pomieszczeniu także charakter retro. To świetna opcja, by w łatwy i nieinwazyjny sposób zrobić prawdziwą metamorfozę wnętrza.

sztukateria ścienna

Sztukateria ścienna — jakie listwy wybrać? 

Sztukateria ścienna dostępna jest w wielu wariantach. I nie dotyczy to wcale jedynie jej wyglądu i stylistyki, ale i sposobu wykonania. Wyróżniamy bowiem kilka rodzajów takich listew. Największą popularnością cieszy się sztukateria wewnętrzna styropianowa. Jest lekka, tania i bardzo łatwa w montażu. Dodatkowo można ją także bez trudu przyciąć i malować. Listwy styropianowe sprawdzą się doskonale we wszystkich wnętrzach, w których nie występuje nadmierna wilgoć. 

Listwy przysufitowe dekoracyjne tworzy się także z polimerów, czyli materiałów syntetycznych, takich jak polistyren. Jest bardzo chętnie wybierana nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na rewelacyjną jakość. Cechuje je niezwykła trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne, czy nawet duża wilgotność. Sztukateria poliuretanowa, ze względu na swoją solidność i trwałość, jest idealnym wyborem do montażu w trudnowymienialnych miejscach, takich jak choćby sufit.

Jaką sztukaterię więc wybrać? Przede wszystkim taką, która będzie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. 

Udostępnij