Drabinka gimnastyczna do domu idealna do ćwiczeń i rehabilitacji

Drabinka gimnastyczna do domu idealna do ćwiczeń i rehabilitacji

Świadomość rodziców z roku na rok rośnie – także w zakresie prawidłowego rozwoju ich dzieci i możliwości korygowania ewentualnych wad postawy. Z myślą o treningach w domowym zaciszu producenci sprzętu sportowego proponują drabinki gimnastyczne – idealne do ćwiczeń oraz rehabilitacji. 

Drabinka gimnastyczna zaszczepi w maluchu chęć do aktywności

Zamocowanie w pokoju malucha drabinki gimnastycznej to doskonały pomysł, by zmobilizować go do regularnej aktywności. Po wielu godzinach spędzonych w ławce szkolnej kręgosłup jest obolały, a mięśnie i ścięgna napięte. Wprowadzenie do jego grafiku dnia kilku minut gimnastyki na pewno nie zaszkodzi, a zaowocuje poprawą sprawności i lepszym samopoczuciem. Ciało będzie bardziej sprężyste i rozciągnięte, a kondycja i wydolność wyższe.

Drabinka gimnastyczna dobrą opcją do rehabilitacji

We współczesnym świecie dużo czasu spędza się w pozycji siedzącej. Nie sprzyja to zachowaniu właściwej postawy ciała, w coraz młodszym wieku pojawiają się schorzenia, które może skorygować tylko fizjoterapeuta lub rehabilitant. Drabinka gimnastyczna daje wprost nieograniczone możliwości, by trenować różne partie ciała: kręgosłup, ramiona, nogi czy pośladki. Zalecane przez specjalistów ćwiczenia, mając w pokoju drabinkę, można zatem wykonywać o dowolnej porze dnia, dopasowując plan treningowy do swojej codziennej rutyny. Ćwiczenia na takim sprzęcie są wsparciem w rozwoju psychomotorycznego dzieci. 

Drabinka gimnastyczna opcją nawet na mały metraż

Nowoczesne modele drabinek gimnastycznych cechuje niewielki, kompaktowy wymiar, dzięki czemu zmieszczą się nawet na niewielkim metrażu w bloku. Dziś drabinka gimnastyczna nie zajmuje aż tyle miejsca, co modele produkowane dekadę czy dwie temu. Najmniejsze modele zajmują po podłodze zaledwie 0,1 metra kwadratowego – nawet w malutkim, dziecięcym pokoju, w którym znajduje się dużo mebli i innych sprzętów, będzie dla niej miejsce. Warto przemyśleć miejsce na drabinkę gimnastyczną, by było tam wystarczająco dużo miejsca do wykonywania na niej różnych ćwiczeń. 

Na co zwrócić uwagę, kupując drabinkę gimnastyczną?

Kluczowe parametry, jakie są istotne podczas zakupu tego rodzaju sprzętu sportowego, to przede wszystkim obciążenie. Na stronie każdego, poszczególnego modelu producent opisuje maksymalne obciążenie – wynosić może np. 50 kilogramów, ale są też warianty do 120 kilogramów (idealne także dla osób dorosłych). Na niektórych drabinkach można zawiesić akcesoria gimnastyczne – w tym wypadku producenci także podają maksymalne, dopuszczalne obciążenie. 

Udostępnij

Dodaj komentarz