GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Składanie koszulek – kilka prostych metod

Składanie koszulek – kilka prostych metod

Porządek w naszej szafie jest ważny. Nie tylko pozwala nam orientować się w umiejscowieniu naszych ubrań i pozwala je szybko odnaleźć. Przede wszystkim poukładane ubrania to zadbane ubrania. Marynarki, sukienki czy koszule wieszamy na odpowiednich wieszakach. Dbamy tak nie tylko po to, żeby się nie pogniotły ale także nie pozaciągały nitki czy wisząc krzywo nie zdeformowały się. Podobnie jest z innymi ubraniami. Jak składać koszulki? Przeczytaj nasz artykuł.

Co znajdziesz w artykule?

  • Jak składać koszulki?
  • Tradycyjnie składanie – Jak wygląda?
  • Sklepowo – Wyglądające jak nowe
  • Rolada – Zagospodarowanie małych półek
  • Jak składać koszulki – tektura do pomocy
  • Metoda KonMari

Jak składać koszulki?

Składanie koszulek to ważna czynność. Ułożone ubrania porządkują szafę i sprawiają, że zmieści się do niej więcej rzeczy. Niektórzy układają ubrania kolorami, inni ze względu na ich przeznaczenie – na przykład po domu lub do pracy. Poskładane, uprasowane wcześniej koszulki zapewniają nam  komfort. Zawsze, nawet gdy będziemy musieli szybko gdzieś wyjść będziemy mieli w co się ubrać.

Ludzie składają koszulki na wiele sposobów. Nie ma idealnego sposobu na to, żeby na poskładanej koszulce nie było śladu zgięcia. Jednak na dobrze złożonej koszulce będzie ono słabo widoczne.

Tradycyjnie składanie – Jak wygląda?

Pierwszym sposobem jest tradycyjne składanie koszulki. Najpierw zginamy ją pionowo na pół, tak aby rękawki się ze sobą stykały, a potem zginamy poziomo na pół. Dodatkowo można “schować” rękawki do środka. Jest to szybki sposób, jednak tak poskładane ubrania zajmują dużo miejsca.

składanie koszulki

Zobacz także: https://www.greengallery.pl/jak-sie-ubrac-na-przyjecie-w-ogrodzie/

Sklepowo – Wyglądające jak nowe

Drugim sposobem jest składanie koszulek tak zwane “sklepowe”. Ubrania ułożone w ten sposób eksponują swój przód, na którym może znajdować się napis lub nadruk, a dodatkowo widoczna jest metka z rozmiarem. Właśnie dlatego w sklepach zobaczymy tak poskładane koszulki. Jak to wykonać? Nie jest to trudne. Na rozłożonej  wzorem do dołu koszulce odmierzamy taką samą odległość z obu stron (kilka centymetrów) i “rysujemy” palcem pionową linię. Następnie zaginamy odmierzone wcześniej boki do środka. Na koniec składamy koszulkę jeszcze raz tym razem poziomo na pół i obracamy wzorem do przodu. Tak poskładane możemy wkładać do szafy.

Rolada – Zagospodarowanie małych półek

Ostatni sposób to zwijanie na tak zwaną roladę. Jest to metoda, która sprawdzi się w szafach o małych półkach, które nie pomieszczą płasko ułożonych koszulek. Aby złożyć koszulkę w roladę wystarczy złożyć ją pionowo na pół i schować rękawki do środka. Następnie pozostaje już tylko zwinąć ubranie. Na koniec zawijamy końcówką koszulki całość aby się trzymała.

koszulka składanie

Jak składać koszulki – tektura do pomocy

Na rynku istnieje specjalny plastik który ułatwia składanie ubrań. Plastik ten posiada nacięcia w odpowiednich miejscach dzięki którym koszulkę składa się szybko i prosto. Nie musisz kupować takiego przyrządu w sklepie – możesz zrobić go samemu, Wystarczy ze znajdziesz kawałek tektury – podziel ją wzdłuż na 3 części, zaś środkową część złóż na poł w poprzek. Połóż koszulkę na tekturze i złóż ją z jej pomocą.

Metoda KonMari

Marie Kondo autorka książki „Magia sprzątania w praktyce” zaproponowała kolejny sposób składania koszulek. Koszulki złożone według jej zaleceń wyglądają jak małe i płaskie prostokąty, które można ustawić pionowo w szafie. Taki sposób pozwala na zaoszczędzenie miejsca w garderobie. Sposób ten jest podobny do sposobu na 'roladę’ jednak zamiast zwijania koszulki składa się ją najpierw do 2/3 wysokości – zgiętą cześć składa się na pół i przykrywa pozostałą w taki sposób aby można było ją ustawić w pionie. Porządek w szafie to ważna rzecz. Wymienione sposoby pomogą utrzymać ład na półce z koszulkami.

Polecamy: https://nicesport.pl/co-zabrac-nad-morze-najpotrzebniejsze-rzeczy/

FAQ

Jak złożyć koszulkę, żeby się nie pogniotła?

Aby nie pognieść koszulki przy składaniu, należy zapiąć jej wszystkie guziki, a kołnierzyk powinien był wyprostowany.

Jak ułożyć ubrania w szafie, by ładnie wyglądały?

Ubrania w szafie możemy poukładać od najciemniejszego do najjaśniejszego koloru, co wizualnie będzie estetycznie wyglądać. Marynarki powinny być ułożone równo na wieszakach, a spodnie na specjalnych wieszakach.

Jak wprowadzić minimalizm do szafy?

Aby twoja szafa oznaczała się minimalizmem, należy dobrze planować zakupy, dbać o stan ubrań, regularnie sprzątać w szafie oraz wybierać rozsądnie ubrania.

Udostępnij