Usuwanie plam ze smaru

Usuwanie plam ze smaru

Usunięcie plam ze smaru nie będzie tak ciężkie jak się to wydaje. Jest kilka sprawdzonych sposobów na wywabienie ich z odzieży. Dlatego jeśli twój partner lubi majsterkować przy samochodzie możesz być spokojna. Usuwanie plam ze smaru – zobacz jak to zrobić.

Agenda:

  1. Usuwanie plam ze smaru domowymi sposobami
  2. Plamy ze smaru – czym sprać smar?

Usuwanie plam ze smaru domowymi sposobami

Zanim kupisz specjalne środki chemiczne wypróbuj domowe sposoby. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze. Z lekkimi przetarciami smaru wystarczy tradycyjne szare mydło. Trzeba potrzeć miejsce tak aby pozostała na nim gruba warstwa mydła. Po kilkunastu minutach należy wypłukać ubranie w wodzie i wyprać w pralce według zaleceń z metki. Plamy znikną bez śladu. Mało intensywne zabrudzenia wywabi także płyn do mycia naczyń. Nie trzeba namaczać. Wystarczy dodać go do ciepłej wody, w której wypierzemy materiał, a następnie wrzucić do pralki.

Zobacz Ranking robotów sprzątających.

ręce ze smaru

Usuwanie plam ze smaru masłem

Do usunięcia większych plam ze smaru sprawdzi się… masło! Wystarczy posmarować nim ubrudzone miejsce i zostawić na 15 minut. Pamiętajmy, żeby zabezpieczyć resztę ubrania ręcznikiem kuchennym lub chusteczką. Kwadrans później należy wyprać ubranie w ciepłej w wodzie z dodatkiem środka piorącego lub szarego mydła. Tłuszcz bardzo dobrze radzi sobie z plamami ze smaru dlatego masło jest najbardziej skutecznym sposobem, od którego warto zacząć czyszczenie.

Zobacz także: Jak prać ręczniki

Plamy ze smaru – czym sprać smar?

Jeśli powyższe sposoby nie usunęły plam ze smaru trzeba sięgnąć po silniejsze środki. Pasta do mycia rąk bhp jest jednym z nich. Substancja zmywa smar z rąk mechaników, więc poradzi sobie także z poplamionymi tkaninami. Pamiętaj, aby przed czyszczeniem zabezpieczyć resztę ubrania ligniną lub bawełnianą szmatką. Na zabrudzenie należy nałożyć pastę bhp i pozostawić na kwadrans. Po tym czasie wypierz ubranie, mocno pocierając brudne miejsce.

plamy smar usuwanie

Pranie benzyną i talkiem

Benzyna ekstrakcyjna i talk to ostatni z możliwych sposobów. Jest bardzo skuteczny. Przed ich użyciem trzeba również zabezpieczyć pozostałe części ubrania. Sposób polega na mocnym pocieraniu nasączonej benzyną szmatki lub gąbki kilkanaście razy. Potem należy posypać plamę talkiem i odłożyć odzież na kilka godzin. Na koniec zmyć roztworem amoniaku lub wodą.

Polecamy: Mop parowy ranking

Podsumowanie

Powyższe sposoby na pewno pomogą ci usunąć plamy ze smaru. Dlatego nie wyrzucaj od razu ubrudzonej odzieży. Wypróbuj zaproponowane, proste rozwiązania, a szybko pozbędziesz się tak nieznośnej plamy!

FAQ

Czy da się usunąć plamy ze smaru?

Tak, jest wiele domowych sposobów na usunięcie plamy ze smaru, jednak to zadanie nie należy do najłatwiejszych.

Co rozpuszcza smary?

Do rozpuszczenia smarów nada się benzyna ekstracyjna. Usuwa ona też pozostałości po farbach.

Czym zmyć smar z tapicerki?

Do zmycia smaru z tapicerki nada się płyn do naczyń i ciepła woda.

Udostępnij