Mop parowy – ranking najlepszych

Mop parowy to produkt, który cieszy się ogromną popularnością. Podczas sprzątania emituje gorącą parę, dzięki której powierzchni stają się czyste i lśniące. Dobry mop parowy nie pozostawia smóg ani nie wytwarza zbyt dużej ilości wody. Dzięki tej technologii można sprzątać ekologicznie bez używania środków chemicznych, ponieważ gorąca para zabija bakterie. Wysoka temperatura pary idealnie radzi sobie z umyciem podłogi, kafelek w łazience czy nawet okien.

Jak dobrać urządzenie, które będzie nam odpowiadało i nas nie zawiedzie? Czym się kierować podczas jego kupna? Najpierw warto wybrać sprawdzonego i polecanego producenta. Zalicząją się do nich z pewnością marki Vileda, Black&Decker oraz Clatronic. Vileda to firma rozpoznawalna w kategorii mopów i urządzeń do sprzątania. Jej produktu są sprawdzone i polecane przez zadowolonych klientów. Ceny przedmiotów są dosyć niskie, a oferowana przez producenta jakość wysoka. Black&Decker to nieco wyższa półka cenowa akcesoriów do sprzątania. Sprzęty tej firmy posiadają nowoczesne rozwiązania i są niezawodne. Clatronic to przedsiębiorstwo oferujące najtańsze z prezentowanych urządzeń. Niska cena idzie tutaj jednak w parze z wysoką jakością sprzętów.

Przedstawiamy ranking trzech najlepszych, sprawdzonych modeli mopów parowych.

  1. Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam

Mop jest lekki  i łatwy do przenoszenia – waży 2,3 kg. Posiada długi 6 metrowy kabel oraz zbiornik o pojemności 400 ml. Urządzenie nagrzewa się już w 15 sekund, dzięki czemu szybko można przystąpić do pracy. Mop jest przeznaczony do mycia płytek, paneli, podłóg drewnianych. Poradzi sobie także z czyszczeniem dywanów dzięki specjalnej nakładce. Urządzenie posiada przegub o 180 stopniowej dostępności. Pozwala to na dotarcie do trudnych do zdobycia miejsc. Vileda myje za pomocą gorącej pary i miękkiej ściereczki z mikrofibry. Dostępne są różne ustawienia intensywności sprzątania. Cena tego urządzenia o mocy 1550 W to około 250-300 zł.

  1. Black&Decker FSMH13101SM

Urządzenie to jest godne polecenia z kilku względów. Jest innowacyjne dzięki odłączanej ręcznej rękawicy parowej. Sam mop jest praktyczny – posiada elastyczny wąż z uchwytem, wymienne szczotki, ściereczki z mikrofibry, a także gumową wycieraczkę do mycia szyb. Kabel sięga 6 m, a pojemność zbiornika na wodę to 500 ml. To 1300 W urządzenie poradzi sobie z trudno dostępnymi miejscami i silnymi zabrudzeniami. Jego cena jest jednak nieco wyższa. Można go kupić za 515-600 zł. Jest jednak tego wart.

  1. Clatronic DR 3539

Jest to najtańszy mop w rankingu najlepszych modeli mopów parowych. Można go kupić w granicach 160-230 zł. Przede wszystkim jest lekki – waży zaledwie 1,6 kg  i praktyczny – przewód ma 5 m. Zbiornik o pojemności 300 ml pozwala na 40 min czyszczenia, a urządzenie jest gotowe do użycia już po 30 sekundach. 1500 W mocy poradzi sobie z  różnymi powierzchniami takimi jak panele, kafle, guma, drewno. Dzięki nakładkom możemy wyczyścić także tapicerki i dywany.

One thought on “Mop parowy – ranking najlepszych

Dodaj komentarz