Czy praca w internecie jest dla każdego? Etat vs praca online

Czy praca w internecie jest dla każdego? Etat vs praca online

Obecne czasy są trudne niemal dla wszystkich obywateli naszego kraju. Nikt nie spodziewał się, że kryzys gospodarczy uderzy nas tak niespodziewanie. Stąd też dużo osób nie było kompletnie przygotowanych na to pod kątem zabezpieczenia swoich finansów. Tak więc nie bez przyczyny coraz więcej osób interesuje się pracą online. Czy praca w internecie może być naszym głównym dochodem, czy jednak pozostanie jedynie dodatkiem do wypłaty?

Wypłata

Osoby, dla których praca na etacie jest od zawsze głównym zajęciem, przyzwyczajone są do otrzymywania wypłaty każdego miesiąca. Natomiast praca w internecie często polega na współpracy z klientami prywatnymi, pośrednikami bądź dużymi firmami, które mogą rozliczać się nieregularnie. Oznacza to, że zamiast comiesięcznej wypłaty z etatu możemy otrzymywać wypłatę za konkretne zlecenie bądź dopiero po uregulowaniu faktur przez zleceniodawcę. Stąd też dla wielu osób praca w internecie nie jest tym, do czego są przyzwyczajeni. Można więc wywnioskować, że właśnie to jest powodem, dla którego sporo osób tak szybko rezygnuje z pracy online.

Czas pracy

Kolejną różnicą pomiędzy pracą na etacie a pracą zdalną jest tryb pracy oraz godziny pracy. Na etacie często przychodzimy do biura, do warsztatu bądź do fabryki o ściśle określonych godzinach. Natomiast praca zdalna rządzi się pod tym względem swoimi prawami. Pracownik wykonujący pracę przez internet często wykonuje swoje obowiązki z własnego miejsca zamieszkania. Stąd też trzeba wykazywać się nie lada dyscypliną oraz samokontrolą, aby faktycznie do tej pracy się zabrać. Można samodzielnie wyznaczać sobie godziny pracy, jednak jak to wyjdzie w praktyce to już nigdy nie wiadomo.

Benefity

Praca na etacie niejednokrotne wiąże się z różnego rodzaju dodatkami, które przyznaje firma. Prezenty na święta, dodatkowa karta Multisport czy też płatny urlop w wakacje. Niestety, ale praca w internecie często może nie dawać nam takich luksusów. Szczególnie, jeśli dopiero zaczynami i pracujemy na swój własny rachunek.

Różnić pomiędzy pracą na etacie a pracą online jest całe mnóstwo. Powyżej wymienione zostało jedynie kilka najważniejszych. Jednak łatwo można z nich wywnioskować, że praca w internecie nie jest dla każdego. Jeżeli więc pracujemy obecnie na etacie i chcielibyśmy się przebranżowić do pracy online, to warto skrupulatnie przeanalizować tę decyzję. Natomiast jeśli jesteśmy obecnie bez pracy z powodu trudnej sytuacji, to możemy spróbować swoich sił w takim trybie pracy online.

Udostępnij

Dodaj komentarz