Kupujemy dom – postawić na rynek pierwotny, czy wtórny?

Kupujemy dom – postawić na rynek pierwotny, czy wtórny?

Zdecydować się na zakup domu z rynku pierwotnego? A może to zakup domu z rynku wtórnego będzie lepszym wyborem? To dylemat wielu z nas. Twój również? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji!

 

Zakup domu z rynku pierwotnego

 

Zakup domu z rynku pierwotnego to pewność, że wchodzimy w posiadanie zupełnie nowej nieruchomości, która dopiero trafiła na rynek. Budynek będzie w surowym stanie, więc o tym, jak dokładnie będzie wyglądał, zdecydujemy sami. To od nas będzie zależeć wybór płytek, rozwiązań na ściany, czy nawet na podłogi. Sami też ustalimy, jakie meble zostaną wykorzystane i jak zaadaptujemy poszczególne pomieszczenia.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również to, że Ożarów Mazowiecki domy z rynku pierwotnego są bezpieczne i nie trzeba obawiać się o ich stan techniczny. Zanim zostaną oddane do użytku, to najpierw sprawdzają je eksperci, więc nigdy nie trzeba obawiać się wad konstrukcji, czy innych nieprawidłowości. Do tego do wyboru mamy tak wiele nieruchomości, że każdy z nas może szybko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

 

Zakup domu z rynku wtórnego

 

Wielu z nas wychodzi z założenia, że domy z rynku wtórnego pozwalają nam przyciąć koszty do minimum. Jednak nie zawsze jest to prawdą, ponieważ często stan techniczny takich nieruchomości pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze starym budownictwem. Jeśli o tym zapomnimy i nie sprawdzimy, jak dokładnie wygląda stan techniczny budynku, to ostatecznie możemy przepłacić i narazić się na bardzo kosztowny remont, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

 

Dodatkowo, domy z rynku wtórnego kupujemy już urządzone, więc nie mamy zbyt wielkiego wpływu na to, jak będą wyglądać. Owszem możemy postawić na gruntowny remont, ale ostatecznie przygotowanie budynku będzie o wiele droższe i bardziej czasochłonne, więc warto dobrze się zastanowić, czy faktycznie chcemy się na to narażać.

 

Kupić dom z rynku pierwotnego, czy wtórnego?

 

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas, ale bazując na tym, co udało nam się ustalić, widać, że w wielu przypadkach to właśnie zakup domu z rynku pierwotnego może okazać się najlepszym wyborem.

 

Warto pamiętać, że otrzymujemy budynek w surowym stanie, który możemy przygotować zgodnie ze swoimi preferencjami, czy swoich bliskich. Do tego mamy pewność, że budynek będzie bezpieczny, a jego stan techniczny nie będzie budził żadnych wątpliwości. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę ofertę najlepszego dewelopera z rynku, to możemy być pewni, że będą na nas czekać domy w dobrych cenach.

Udostępnij

Dodaj komentarz