GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Ramy łóżek sypialnianych do domu i mieszkania  – rodzaje i rozmiary

Ramy łóżek sypialnianych do domu i mieszkania  – rodzaje i rozmiary

Budowa domu lub remont mieszkania to idealny czas, by pomyśleć o metamorfozie wnętrza, ale nie tylko! Oprócz stylowych mebli warto zadbać też o zdrowie i ergonomię wypoczynku. Jeśli planujesz urządzenie swojej nowej sypialni, to koniecznie powinieneś sprawdzić, czym różni się konkretna rama lozka od innej i jak dobrać do niej materac.

W naszej dzisiejszej publikacji stworzymy przegląd rodzajów i rozmiarów popularnych ram łóżek do sypialni oraz przeanalizujemy, jak poprawnie i bezbłędnie dokupić materac pod konkretny stelaż.

Rodzaje ram łóżek

W sklepach z meblami stacjonarnie i online można znaleźć sporo gotowych łóżek, które niekoniecznie muszą się podobać lub po prostu są słabej jakości. Atrakcyjnie niska cena zazwyczaj wiąże się z miernym wykonaniem konstrukcji oraz oszczędnościach na najtańszych i nieergonomicznych materacach. 

Jeśli szukasz łóżka na długo, które zagwarantuje Ci wygodną i zdrową pozycję snu, to warto pomyśleć o własnej konfiguracji legowiska. Do dyspozycji klientów w takim przypadku są przeróżne stylowe ramy łóżka i materace skrojone pod wymiar wybranego stelaża.

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży mebli i wyposażenia do sypialni znajdziesz ramy:

  • stalowe – proste i stylowe ramy, zazwyczaj w stylu loftowym lub industrialnym,
  • drewniane – solidne i ciężkie ramy w nieco wyższych cenach,
  • tkaninowe – miłe w dotyku ramy obite tapicerką lub inną tkaniną,
  • podświetlane LED – nowoczesne konfiguracje z opcją podświetlania na wybrany kolor.

Jak dobrać materac pod ramę łóżka?

Dobry materac to podstawa wygodnego i efektywnego snu. Wybór materaca może być o wiele trudniejszy niż sam zakup ramy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy, w tym sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe, piankowe i inne. Poszczególne z nich cechują się większą wytrzymałością lub twardością.

Materace w sklepach stacjonarnych i online dostępne są w różnych rozmiarach, który należy odpowiednio dobrać pod ramę łóżka. W opisie danego stelaża łóżka powinna widnieć informacja o rozmiarze pasującego materaca w konfiguracji szerokość x długość.

Przy zakupie materaca warto zwrócić też uwagę na jego wysokość. Wybrane ramy łóżka w opisie produktu mogą informować o jego minimalnej lub maksymalnej wysokości. Dobór odpowiednich wymiarów poszczególnych elementów łóżka jest bardzo ważny.

Najpopularniejsze rozmiary łóżek

Rozmiar materaca zależny jest od wybranej ramy, jednak wiele produktów ma dość podobne rozmiary, przez co do dyspozycji klientów jest tylko kilka najpopularniejszych konfiguracji materacy. W zależności od tego, czy mowa o łóżku jednoosobowym, czy dwuosobowym, rozmiar materaca będzie się diametralnie różnić.

W konfiguracji łóżka dwuosobowego zazwyczaj stosuje się rozmiarówkę materaca 120 x 200. Łóżka pojedyncze to zwyczajowo 90 x 200 cm. Inne rozmiary będą wymagane w przypadku łóżka dla dzieci. Każda rama i łóżko w opisie produktu powinna zawierać informacje, jaki ma rozmiar i na tej zasadzie powinno się dobierać poszczególne

Udostępnij