Profile okienne i drzwiowe – praktyczne wskazówki

Profile okienne i drzwiowe – praktyczne wskazówki

Każdy projekt budynku wymaga w trakcie realizacji dopracowania – m.in. wyposażenia w takie elementy jak okna, drzwi, dach, elewacja. W tym tekście skupiamy się na wyborze profili okiennych i drzwiowych do domu, by ułatwić Wam wybór. Oto popularne rozwiązania.

Jakie okna wybrać?

Jedni stawiają na okna drewniane ze względu na ich elegancję, drudzy na praktyczne i niedrogie PVC, inni wybierają coraz popularniejsze okna aluminiowe. Przyjrzyjmy się różnym rozwiązaniom, pamiętając, że stolarkę okienną kupuje się na lata. Wybór okien i drzwi do domu czy biura to kwestia potrzeb i preferencji użytkownika, a także jego możliwości finansowych.

Okna plastikowe – popularne profile PVC

Okna plastikowe gwarantują dobry stosunek ceny do jakości i są uniwersalne, dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne, sprawdzą się w każdym budynku, są łatwe w pielęgnacji, solidne i wytrzymałe. Będzie to dobry wybór w zakresie efektywności energetycznej, dzięki nim można obniżyć rachunki za energię.

Okna drewniane – stylowy wybór

Ramy wykonane z drewna są sztywne i wytrzymałe, skutecznie chronią przed zimnem oraz hałasem. Wiele osób decyduje się na nie ze względu na walory estetyczne. Drewno ma dużą wytrzymałość i można z niego budować duże skrzydła. To droższe rozwiązanie, ale warte uwagi ze względu na parametry techniczne oraz design. O jakości okien drewnianych decyduje też odpowiednio wyselekcjonowane i wysuszone drewno.

Drzwi do domu

HST – profil aluminiowy drzwiowy

Jeśli szukacie drzwi na balkon lub taras, ciekawym rozwiązaniem będzie system przesuwny HST. Pozwolą powiększyć przestrzeń i zapewnią dostęp światła. Łączą wnętrze domu z tarasem lub ogrodem, dlatego ich wybór jest tak ważny. Styl wszystkich rozwiązań powinien się ze sobą komponować i współgrać, tworząc przemyślaną całość.

System przesuwny HST od Deceuninck

Na uwagę zasługuje m.in. system przesuwny HST – profil aluminiowy drzwiowy z oferty firmy Deceuninck. To synonim udanego wzornictwa, funkcjonalności, wygody, bezpieczeństwa oraz łatwej pielęgnacji na co dzień. Drzwi podnoszono-przesuwne Deceuninck pasują do każdego systemu profili okiennych firmy.

Drzwi podnoszono-przesuwne Deceuninck są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Są one dostępne w standardzie na skrzydle o wysokości przekroju 100 mm, ale można też zdecydować się na profile dla zabudowy przeszklenia o wysokości przekroju 45 mm. Firma ma w ofercie różne rozwiązania, można je dobierać w zależności od potrzeb, gustu i stylu domu czy biura. Oferta Deceuninck pozwoli stworzyć najróżniejsze konstrukcje.

Udostępnij