GreenGallery.pl

Dom i ogród, praktyczne porady

Eko- biuro moda, czy konieczność?

Eko- biuro moda, czy konieczność?

Praca w biurze wiąże się zawsze ze stertą papierów, mnóstwem długopisów i plastikowych kubków po kawie. Obecnie świadomość dbania o środowisko wzrasta i coraz częściej spotykamy się z eko odzieżą, eko domem, eko elektroniką, eko stylem życia i eko biurem.

Konieczność

Ekologia w biznesie to nie tylko moda, ale już konieczność.
Na rynku dostępnych jest mnóstwo narzędzi do pracy w biurze które są przyjazne środowisku. Do takich narzędzi należą między innymi artykuły papiernicze i piśmiennicze. Do grupy artykułów papierniczych zaliczamy; zeszyty, koperty z tektury, notatniki z tektury a nawet notesy makulaturowe. Trzeba tu wspomnieć o często używanych długopisach z makulatury wraz z bio wkładami. Pośród artykułów piśmienniczych można spotkać także słynny zakreślacz recyklingowy. Plastikowe kubki na kawę zostają zastąpione kubkami bambusowymi. Obok artykułów i narzędzi do pracy biurowej, eko stały się też meble. Biurka, szafki a nawet fotele wykonane z drewna, które jest jak najbardziej ekologiczne. Drewno jako surowiec jest odnawialny a na miejscu wyciętego drzewa można posadzić nowe.

Oszczędzanie energii

Dbanie o środowisko to nie tylko meble i narzędzia, ale także oszczędzanie energii poprzez wybór odpowiednich urządzeń oraz wymiany żarówek na energooszczędne.
Każdy z nas może indywidualnie zadbać o środowisko w pracy poprzez segregowanie śmieci, oszczędzanie energii świetlnej i wody.

Obecnie prowadzony jest szereg szkoleń, na których można dowiedzieć się o proekologicznych rozwiązaniach. Szkolenia mają na celu uzmysłowienie jak ważna jest ekologia i ekologiczne myślenie oraz co zrobić, aby w miejscu swojej pracy zrobić zieloną strefę i zadbać o środowisko.
Eko biuro to świetna sprawa, niezależnie czy to mała firma, czy też duża korporacja.
Zawsze należy dbać o środowisko, pamiętając o następnych pokoleniach.

Zobacz także Na jakiej wysokości powinien być parapet? Praktyczne porady i wytyczne

odnawialni.com.pl

Udostępnij